Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

Reprezentacja MOD OSP Krasocin we Francji

10 lipca 2013

Tuż po krasocińskiej Nocy Świętojańskiej reprezentacja Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin wybrała się na festiwal świętojański do uroczego miasteczka na południu Francji – Villefranche de Rouergue.

 

Propozycja wyjazdu padła jedyne trzy tygodnie przed festiwalem, na który reprezentacja krasocińskiej Orkiestry pojechała na zaproszenie Kateriny Kubickovej, instruktorki mażoretek z Czech, właścicielki agencji artystycznej współpracującej z wieloma grupami tanecznymi działającymi w Polsce. Tym razem, jako zastępstwo, orkiestra pełniła rolę akompaniatora dla grupy mażoretek „Ladys” z Sejn.Oddalone 2 tys. km miasteczko pełni przede wszystkim funkcje turystyczne, a Festiwal St. Jean jest jedną z głównych imprez organizowanych w mieście już od kilkudziesięciu lat. Biorą w nim udział grupy taneczne, teatralne, mażoretki, orkiestry. W tym roku w korowodach wzięły udział grupy m.in. z Wysp Kanaryjskich, Polski, Szwajcarii i Francji. Tysiące ludzi na ulicach, którzy spontanicznie bawili się przy naszej muzyce – to była nagroda za daleką podróż.