Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

Koncert Noworoczny już za nami

7 stycznia 2015

10906535_795563237177961_3752700693974969761_nVI Noworoczny Koncert Kolęd im. ks. Teodora Urbańskiego już za nami. To zarazem pierwszy koncert Orkiestry w 2015r. Dziękujemy wszystkim za przybycie, ofiarę, ciepłe słowa i sympatię.

W tym roku, po kilku edycjach przerwy, wróciliśmy do pomysłu solowego towarzyszenia orkiestrze przez wokalistkę. Przy akompaniamencie orkiestry kolędy „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Mędrcy świata” śpiewała Patrycja Piątek z Włoszczowy.

Tradycją ostatnich koncertów noworocznych była też prezentacja nowych członków Orkiestry, którzy w minionym roku dołączyli do składu. Byli to Jan Dąbrowski (kornet), Piotr Hajduk (sax alt) i Kuba Kuśmierczyk (kornet). Pierwsze kroki podczas świąt z Orkiestrą postawili ponadto Adrian i Łukasz Wójcikowie.

Koncert miał dość wyjątkowy przebieg. Orkiestrą zadyrygowało aż 3 dyrygentów! To pierwszy taki przypadek podczas naszych koncertów. Obok Bartłomieja Robaka przed orkiestrą stanęli kierownik Leopold Kwapisz i członek zarządu orkiestry – Krystian Pawłowski.

Serdeczne podziękowania za pomoc i życzliwość przy organizacji koncertu dla naszych księży – proboszcza Jerzego Sikory, wikarego Michała Krężela. Sezon świąteczny to również początek posługi w parafii nowego organisty – Ireneusza Gliścińskiego. Liczymy na współpracę podobną do tej jaką mamy z Panem Wójtem Ireneuszem Gliścińskim w Urzędzie Gminy . W organizację koncertu byli również zaangażowaniu dwaj członkowie Orkiestry – Kamil Łapot i Bartłomiej Kowalczyk. Dzięki chłopaki za aktywność!

A wszystkich, którym nie udało się uczestniczyć w wydarzeniu zapraszamy do Nowin w najbliższą niedzielę 11 stycznia. O godz. 11:00 będziemy oprawiać mszę św., a po niej damy kolejny (ostatni w tym roku) koncert kolęd.

Zapraszamy!