Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

Wojewódzki Dzień Strażaka w Sandomierzu

22 maja 2016

 

kfldl

Dnia 19 maja br. odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin miała okazję i w tym roku uświetnić całą uroczystość. Rozpoczęła ją Msza święta w bazylice katedralnej odprawiona w intencji wszystkich strażaków. Druga część strażackiego święta odbyła się na sandomierskim Rynku, gdzie zgromadziły się poczty sztandarowe, strażacka kompania reprezentacyjna oraz kompanie wystawione przez strażaków ochotników. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe, medale strażackie, wyróżnienia za wzorową i długoletnią służbę pożarniczą oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Wyróżniono także osoby, które dokonały bohaterskich czynów, popularyzowały ochronę przeciwpożarową oraz wyróżniły się w szczególny sposób w służbie. Odbyła się również defilada pododdziałów jednostek strażackich oraz parada wozów gaśniczych. Krótki występ Orkiestry i Mażoretek „APLAUZ” zakończył całą uroczystość.

jkfh13238978_879233672222827_5387476324989453995_n