Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

III Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych w Konopiskach

24 maja 2017

 

 

Niedziela 21 maja okazała się  szczególnie ważnym dniem. Razem z 7 orkiestrami (Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dąbrowa Zielona, Orkiestra Dęta Karczewice – Garnek, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ciasna, Orkiestra Dęta OSP Wilamowice, Miejska Orkiestra Dęta Chorzów, Orkiestra Dęta OSP Tykadłów, Orkiestra Dęta OSP Koło) nasza orkiestra brała udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Konopiskach.

Pierwszym punktem programu były koncerty konkursowe w Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Konopiskach. Krasocińscy muzycy  zaprezentowali 3 utwory: „Marsz Bohater”, „Mountain Moments” oraz „Powróćmy jak za dawnych lat” w aranżacji Jacka Cielibały.

Po odegraniu koncertów przez wszystkie orkiestry przyszedł czas na przemarsze na stadionie sportowym połączone z prezentacjami poszczególnych orkiestr. Nasza orkiestra  wraz z grupą taneczną pokazała swój kunszt muzyczny i wizerunkowy co spotkało się  z fantastycznym przyjęciem publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła  występ.

Oczekiwanie na ogłoszenie wyników umiliło  odegranie utworów przeznaczonych do wspólnego wykonania przez wszystkie orkiestry biorące udział w Festiwalu.

Pełni radości z osiągniętego sukcesu jakim było zajęcie III miejsca artyści wrócili do Krasocina.

Gratulacje dla zwycięzców (I miejsce- Orkiestra Dęta OSP Wilamowice, II miejsce- Orkiestra Dęta OSP Koło) i podziękowanie organizatorom za zaproszenie.

Z pewnością III Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych w Konopiskach na długo zapadnie w pamięci z uwagi na niesamowitą atmosferę, integrację oraz organizację wydarzenia.

Warto dodać, że orkiestra wzbogaciła się o nowe elementy dekoracyjne i praktyczne umundurowania. Są to skórzane torby na nuty (tzw. Ładownice) zakupione ze środków  gminy  Krasocin oraz opinacze na buty (tzw. Ostrogi) ufundowane przez kapelmistrza  Leopolda Kwapisza.