Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

XIX Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych

14 czerwca 2017

Drugi weekend czerwca był dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej bardzo pracowity. W sobotni ranek wraz z grupą taneczną „Aplauz” udała się ona do stolicy naszego województwa- Kielc, żeby uświetnić swym występem Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2017.

Muzycy nie odpoczęli długo i w niedzielę wyruszyli do Buska-Zdrój, by zaprezentować się na XIX Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. Razem z pięcioma innymi orkiestrami (Orkiestra OSP Wiślica, Orkiestra OSP Daleszyce, Orkiestra OSP Bodzentyn, Orkiestra OSP Pińczów, Orkiestra OSP Dobromierz) nasi muzycy walczyli o tytuł najlepszej strażackiej orkiestry dętej województwa świętokrzyskiego. Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych poprzedzały obchody Dnia Strażaka Ochotnika, które obsługiwała grą nasza orkiestra.

Po odprawieniu uroczystej mszy św. Orkiestranci poprowadzili przemarsz do Parku Zdrojowego, gdzie wygłoszone zostały przemówienia, podziękowania i życzenia dla wszystkich strażaków.

Docelowy Przegląd rozpoczęły przemarsze orkiestr. Następnym punktem programu były koncerty w muszli w Parku Zdrojowym. Nasza Orkiestra zaprezentowała 3 utwory konkursowe po czym wraz z grupą taneczną Aplauz umiliła publiczności czas oczekiwania na wyniki jury.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin na XIX Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP zajęła I miejsce i może poszczycić się tytułem najlepszej Orkiestry Dętej OSP w województwie świętokrzyskim nieprzerwanie od 2005 roku.

W imieniu całej Orkiestry pragniemy podziękować publiczności za wspaniałe przyjęcie, ogromny aplauz i niesamowitą atmosferę.

Nie jest to jednak koniec zmagań naszej orkiestry, ponieważ już w piątek 16 czerwca wyjeżdżamy na Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych do Częstochowy a w niedzielę 18 czerwca do Koła gdzie w obu przypadkach przypadnie nam rywalizować z największymi potęgami orkiestrowymi kraju.