Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

Włożony trud uwieńczony sukcesami

21 czerwca 2017

III miejsce w konkursie głównym na XXIV  Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP w Częstochowie, I miejsce w kategorii „przemarsz”   i II miejsce w kategorii „koncert” na XI Ogólnopolskim Turnieju o KRYSZTAŁOWE KOŁO w Kole.

Ostatnie dni były dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej  OSP Krasocin bardzo pracowite. W czwartek poprowadziła ona procesję Bożego Ciała przez ulice Krasocina. W ten sam dzień odbyła się również ostatnia próba przed Ogólnopolskim Festiwalem Orkiestr Dętych OSP.
Wczesnym rankiem w piątek 16.06.2017 r. nasi muzycy wraz z grupą taneczną opuścili Krasocin i wyruszyli w podróż do Częstochowy, by walczyć na szczeblu ogólnopolskim XXIV Festiwalu Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych z 17 innymi orkiestrami kraju. Muzycy zaprezentowali się w koncercie konkursowym w sali głównej Filharmonii Częstochowskiej. Następnie odbyła się uroczysta msza św. na Błoniach Jasnogórskich  oraz  przemarsze konkursowe do placu Biegańskiego. Tam zostały odegrane utwory przeznaczone do wspólnego wykonania przez wszystkie orkiestry. Dzień zakończył się pozakonkursowym pokazem musztry paradnej przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP Krasocin, która nie brała udziału w tej konkurencji, ponieważ była laureatką  XXIII Festiwalu Orkiestr OSP w Płocku w 2015 r.
Sobota była dniem dalszych przesłuchań w filharmonii oraz prezentacji musztr paradnych orkiestr na placu  Biegańskiego. Nasi artyści wybrali się więc tam, aby posłuchać i obejrzeć pokazy wszystkich orkiestr.
W niedzielę po śniadaniu orkiestra wyjechała  z Częstochowy do Koła na XI Ogólnopolski Turniej Orkiestr Dętych o Kryształowe Koło. Tam zaprezentowała się w koncercie głównym, przemarszu konkursowym oraz pozakonkursowo w pokazie musztry paradnej.
Krótko przed tymi zmaganiami dowiedzieliśmy się  o zdobyciu Złotego Pasma i zajęciu III miejsca na Festiwalu w Częstochowie, co dodało nam sił do dalszej rywalizacji.  Na wyniki czekaliśmy do godz. 19-tej, gdzie po ich ogłoszeniu znów  okazaliśmy się jednymi z najlepszych zajmując  I miejsce  w przemarszu i II miejsce na scenie.
Gratulujemy laureatom i dziękujemy za wspaniałą atmosferę i niesamowite przyjęcie przez publiczność.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: GALERIA