Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

XII Międzynarodowy Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych

6 września 2017

W dniach 02-03 września 2017r. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina oraz Grupa Taneczna „Aplauz” uczestniczyły w prestiżowym XII Międzynarodowym Wrzesińskim Festiwalu Orkiestr Dętych. Na wrzesińskiej scenie oprócz naszej Orkiestry zaprezentowało się 5 innych zespołów: z Dzietrzkowic, Wręczycy Wielkiej, z węgierskiej miejscowości Tiszafüred, czeskiego Štramberka oraz pozakonkursowo Wrzesińska Orkiestra Dęta.
Sobota była dniem zmagań w takich konkurencjach jak musztra oraz przemarsz ulicami Wrześni aż do rynku głównego. Tam zostały odegrane wspólne wykonania przez wszystkie zespoły. Później artyści prezentowali swoje musztry paradne. Dzień zakończył się koncertem Krystyny Prońko i Wrzesińskiej Orkiestry Dętej.
Na niedzielę przypadały koncerty konkursowe, które rozpoczynały się od występu naszej Orkiestry.
Jury, w składzie Paweł Joks, Marek Galubiński i Jacek Rybczyński zadecydowało, że Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina na XII Wrzesińskim Festiwalu Orkiestr Dętych zajmuje 3 miejsce! Grand Prix powędrowało do zespołu z Węgier a drugie miejsce do Wręczycy Wielkiej.
Jury pokreśliło również bardzo wysoki poziom tegorocznego Festiwalu.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zaproszenie i fantastyczne przyjęcie!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Festiwalu: GALERIA