Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

XXV Regionalny Przegląd Orkiestr OSP w Opatowie

13 czerwca 2018

W niedzielę 10 czerwca 2018r. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin i Grupa Taneczna „Aplauz” uczestniczyły w XXV Regionalnym Przeglądzie Orkiestr OSP w Opatowie, który był ostatnim etapem muzycznych zmagań przed finałowym konkursem ogólnopolskim przewidzianym na przyszły rok.

Imprezę rozpoczęła uroczysta msza św. odprawiona w intencji uczestników przeglądu, podczas której oprawę muzyczną zapewnili krasocińscy muzycy, którymi dyrygował Krystian Pawłowski. Następnie miała miejsce oficjalna ceremonia otwarcia przeglądu, której przyglądali się mieszkańcy Opatowa. Wszystkie 14 orkiestr, biorących udział w konkursie wykonały wspólnie dla opatowskiej publiczności kilka utworów, tym samym zachęcając do dalszego kibicowania orkiestrantom podczas oficjalnych koncertów.

Po uroczystej inauguracji rozpoczęły się oceniane przez jury przemarsze zespołów ulicami miasta do miejscowego Amfiteatru. Tam orkiestry prezentowały swoje utwory konkursowe. Występ formacji z Krasocina został nagrodzony gromkimi brawami, czego zwieńczeniem była prezentacja przez MOD Krasocin i zespół Aplauz musztry paradnej na Placu Obrońców Pokoju w Opatowie. Musztra w wykonaniu krasocińskich muzyków, której choreografem jest Iwona Dusza, została najwyżej oceniona, co w efekcie zapewniło naszej orkiestrze zwycięstwo w tej kategorii. Po burzliwych obradach jury ogłoszono wyniki. Miło nam poinformować, że tytuł najlepszej Orkiestry Dętej XXV Regionalnego Przeglądu OSP w Opatowie powędrował do muzyków z Krasocina, prowadzonych przez kapelmistrza Leopolda Kwapisza.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy tak samo udanego występu w zmaganiach z czołowymi formacjami z całego kraju!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: GALERIA