Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO MOD KRASOCIN NAD BAŁTYKIEM

8 sierpnia 2018

W dniach 28-29.07.2018 w nadmorskiej miejscowości Rowy odbył się X Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina wraz z Grupą Taneczną „Aplauz” uczestniczyły w nim po raz czwarty (wcześniej w 2010, 2013, 2015). Krasocińscy muzycy dotarli do Rowów już w czwartek 26.07 celem zaklimatyzowania się i przygotowania do sobotniego festiwalu.
Drugi dzień pobytu orkiestry nad Bałtykiem minął pod znakiem prób sekcyjnych poprowadzonych przez instruktorów Jakuba Waszczeniuka i Jacka Walentka, zakończonych próbą całej orkiestry pod nadzorem kapelmistrza Leopolda Kwapisza. Sobota 28.07 była pierwszym dniem konkursowym. MOD OSP Krasocin najpierw zaprezentowała się lokalnym wczasowiczom oraz jury podczas przemarszu ulicami miasta, który zakończył się pokazem musztry paradnej. Zwieńczeniem popisów muzycznych był koncert konkursowy na scenie amfiteatru. Zaplanowane na niedzielne popołudnie ogłoszenie wyników poprzedziło wspólne wykonanie przez wszystkie orkiestry utworów o patriotycznym charakterze, nawiązujących do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Zgodnie z werdyktem komisji miło nam poinformować, że tytuł najlepszej Orkiestry X Ogólnopolskiego Przeglądu Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach powędrował po raz trzeci z rzędu do artystów z Krasocina. Nasi muzycy zostali również nagrodzeni pierwszym miejscem w konkursie musztry paradnej oraz specjalną nagrodą za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego. Cały festiwal zakończył się koncertem laureata,  co zostało nagrodzone gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność.  W kolejnych dniach wczasowicze mogli zobaczyć jeszcze krasocińską orkiestrę i mażoretki podczas przemarszu ulicami miasta.
Udział krasocińskiej orkiestry w festiwalu w Rowach nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie instytucji oraz prywatnych sponsorów. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin pragnie zatem podziękować: Gminie Krasocin, Urzędowi Marszałkowskiemu, firmom Dachpoll Włoszczowa, Tartak Olczyk, PhD Dariusz Kowalczyk Sułków, Rafana Rafał Kaczmarczyk Występy, Budex Władysław Kaczmarczyk Występy, Andrzej Wódkowski Łopuszno oraz Delikatesy Centrum Krasocin.
Wyrazy wdzięczności na ręce organizatorów festiwalu za zaproszenie oraz kierownictwa i obsługi ośrodka wypoczynkowego „Albatros” w Rowach za wspaniałą gościnę oraz przyjazną atmosferę. Członkowie orkiestry szczególne podziękowania kierują również do instruktorów Jakuba Waszczeniuka oraz Jacka Walentka za muzyczne wsparcie, do kierownika wyjazdu Tomasza Tatara oraz opiekunów: Aleksandry Góreckiej, Iwony Duszy i Moniki Chruściel.
Wyjazd na festiwal i pobyt zorganizował kapelmistrz Leopold Kwapisz
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: GALERIA