Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

Euro Musiktage Bösel

14 września 2018

W dniach 06-09.09.2018 Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Krasocina wzięła udział w międzynarodowym festiwalu muzycznym w niemieckiej miejscowości Bösel.

Krasocińscy muzycy rozpoczęli swój pobyt w Niemczech już w czwartkowy wieczór 06.09, kiedy to wzięli udział w uroczystej inauguracji festiwalu.

Kolejny dzień minął MOD z Krasocina pod znakiem prób i koncertowania w mieście Cloppenburg, gdzie orkiestranci dali muzyczny popis tamtejszej publiczności podczas dwugodzinnego koncertu na głównym deptaku miasta.

Sobota była dniem muzycznych prezentacji wszystkich formacji biorących udział w festiwalu. Muzycy z Krasocina wraz z grupą taneczną Aplauz dali koncertowo-taneczny popis, zyskując sobie sympatię i uznanie niemieckiej publiczności.

Konkursowe potyczki pomiędzy formacjami odbyły się ostatniego dnia festiwalu, tj. w niedzielę 09.09. Rywalizację rozpoczęły mażoretki, wśród których brylował zespół Aplauz. Kolejno przyszedł czas na musztrę paradną i koncert konkursowy, a zwieńczeniem muzycznych zmagań był przemarsz wszystkich uczestników ulicami miasta.

Po zakończeniu prezentacji wszystkich zespołów ogłoszono wyniki. Nasze mażoretki zwyciężyły w swojej kategorii, zdobywając jednocześnie tytuł Miss mażoretek, Miło nam poinformować, że orkiestra z Krasocina zajęła II miejsce w kategorii musztry paradnej oraz VI miejsce w kategorii koncertu konkursowego. Jak wysoki był poziom muzyczny zmagań koncertowych świadczy fakt, że nasza orkiestra otrzymała średnią ocenę 9,4 a zwycięzca 9,9 w skali 0 – 10 pkt.

Pożegnaniem krasocińskich muzyków z festiwalem w Bösel był krótki koncert w miejscowym parku da zgromadzonej tam publiczności.

Orkiestra pragnie podziękować kierownikowi wyjazdu Tomaszowi Tatarowi oraz opiekunom: Iwonie Duszy, Agnieszce Stachurze i Aleksandrze Góreckiej za sprawny przebieg pobytu w Niemczech, jak również kapelmistrzowi Leopoldowi Kwapiszowi za zorganizowanie wyjazdu i przygotowanie muzyczne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: GALERIA