Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

Popis projektu „Aktywacja edukacji Orkiestrowej”

16 listopada 2018

 

W piątek 26 października 2018r. uczniowie szkółki muzycznej Orkiestry oraz sama Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin wystąpiły w koncercie popisowym projektu „Aktywacja edukacji Orkiestrowej” we włoszczowskim domu kultury.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej, pod okiem swoich instruktorów, zaprezentowały się sekcje instrumentalne, w szczególności złożone z uczniów i osób wchodzących do składu orkiestry. Młodzi instrumentaliści wystąpili  indywidualnie, grupowo, ale również Orkiestra złożona z uczniów zagrała dwa wspólne utwory marszowe. W popisach sekcji mogliśmy usłyszeć m.in. fragment „Dziadka do orzechów”,  popularną melodię „Kum Bah Yah”, chorały, etiudy itp. Wspólnym utworem wykonanym przez wszystkich – obecnych muzyków MOD Krasocin i uczniów szkółki był marsz „Telstar”.

Niezwykle miłe było tak liczne przybycie słuchaczy, nie tylko rodziców uczniów Orkiestry, ale również innych sympatyków naszej Orkiestry.

Zadanie Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Arkadiusza Sosnowskiego: GALERIA