Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

Nagraliśmy płytę!

28 lutego 2019

Ostatni weekend lutego upłynął Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Krasocina pod znakiem intensywnego muzykowania. Krasocińska formacja, znana zarówno w krajowym, jak i europejskim środowisku muzycznym, otrzymała dofinansowanie z programu Unii Europejskiej Rybactwo i Morze, które umożliwiło nagranie płyty. Realizując projekt „Na Świętokrzyską rybę z OSP” orkiestra miała szansę wykorzystać otrzymane środki finansowe.

Nagranie utworów wymagało odpowiedniego przygotowania zarówno merytorycznego, jak i technicznego. Piątkowe popołudnie było początkiem trzydniowych zmagań związanych z tym przedsięwzięciem. Prace rozpoczęły się od przygotowania sali do nagrania płyty. Dzięki wspólnemu wysiłkowi w pomieszczeniu zostały zapewnione niezbędne wymagane warunki akustyczno-techniczne.

Sobotę krasocińscy muzycy rozpoczęli wykonaniem pierwszych utworów, które zostaną zamieszczone na płycie. Nagranie trwało od godz. 8.00 do godz. 16.00, co stanowiło duży wysiłek, jednak cel został w pełni zrealizowany. Dzięki możliwości odsłuchania wykonania, orkiestranci mieli możliwość dopracować swój warsztat techniczny w najdrobniejszych szczegółach.

Niedzielna praca nad płytą rozpoczęła się o godz. 10.00 i trwała do godz. 13.00 Weekendowe muzykowanie orkiestra zakończyła próbą nowej musztry paradnej, którą zaprezentują podczas zbliżających się festiwali w tym sezonie.

Efekty weekendowych nagrań orkiestry z Krasocina będzie można podziwiać po obróbce technicznej i wydaniu płyty.

Serdeczne podziękowania od kapelmistrza Leopolda Kwapisza dla:

Bartłomieja Robaka za projekt i jego realizację,

Karola Serka za nagranie płyty,

Instruktorów współpracująch z MOD Krasocin za pomoc w nagraniu,

Dyrekcji ZPO w Krasocinie za pomoc logistyczną,

Orkiestrze za WSZYSTKO.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: GALERIA