Majówka z OSP Krasocin już za nami

6 maja 2019

Mimo niesprzyjającej pogody, strażacy z Krasocina dowodzeni przez naczelnika druha Michała Kaczmarka mogli spędzić swoje święto w przyjaznej atmosferze. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem jednostek OSP z Krasocina, Ostrowa, Sułkowa oraz KGW Krasocin do figurki św. Floriana, gdzie złożono wiązankę, a wójt gminy Ireneusz Gliściński skierował do strażaków życzenia z okazji ich święta.

Następnie tradycyjnie odbyła się msza św. w intencji strażaków i ich rodzin koncelebrowana przez proboszcza parafii – Jerzego Sikorę. W tym roku wyjątkowo dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy nowej remizie (ul. Spółdzielcza), gdzie wręczono odznaczenia druhom z naszej jednostki.
Odznaczeni zostali:
Druh Tomasz Szczepara – odznaka Strażak Wzorowy
Druhowie Paweł Malicki, Michał Puchalski, Arkadiusz Sosnowski – za wysługę X lat w OSP
Druh Dominik Mietelski oraz druhny Paulina Lichosik i Angelika Świerczyńska – złota odznaka MDP
Druhny Katarzyna Pokrywa, Marta Klim, Oliwia Kaczmarek oraz druhowie Wiktor Malicki, Andrzej Górecki, Jan Dąbrowski – srebrna odznaka MDP
Brązowe odznaki MDP zostaną wręczone jesienią podczas uroczystego zakończenia projektu „Postawcie na młodzież!”.
Ze względów pogodowych piknik został przeniesiony do remizy. Tam strażacy wspólnie z mieszkańcami Krasocina świętowali razem przy karpiu z grilla oraz pstrągu wędzonym – rybach ze stawów z terenu Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania. Ich przygotowaniem zajęli się sami strażacy – m.in. Kamil Sosnowski, Piotr Stawowski (nowi członkowie Zarządu OSP Krasocin), Michał Kaczmarek, Kuba Stawowski.

Organizacja majówki dofinansowana w ramach projektu „Na świętokrzyską rybę z OSP!” realizowanego z programu Rybactwo i morze.

Zdjecia : Arek Sosnowski