Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

Wzmożone próby przed koncertem

4 marca 2020

W dniach 29.02-01.03 Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina wzięła udział w warsztatach muzycznych zorganizowanych w związku z zaplanowanym na 07.03.2020 Koncertem Galowym Orkiestry w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.. W najbliższą sobotę MOD Krasocin zagra koncert w ramach podziękowań dla rodzin członków orkiestry i grupy tanecznej, sponsorów, władz , przyjaciół oraz wszystkich współpracujących z naszą formacją. Będzie to już drugi taki występ tej orkiestry na deskach kieleckiej filharmonii.
Warsztaty rozpoczęły się próbami w grupach sekcyjnych. Orkiestranci pod okiem instruktorów ćwiczyli utwory, które mają zostać zaprezentowane podczas sobotniego koncertu. Próby sekcyjne miały na celu dopracowanie wykonania pod względem technicznym. Pod koniec pierwszego dnia warsztatów orkiestra wspólnie ćwiczyła koncertowy repertuar.
Drugi dzień warsztatów minął pod znakiem doskonalenia repertuaru przez całą orkiestrę. Próbę poprowadził dyrygent MOD Krasocin Leopold Kwapisz oraz jego zastepca Krystian Pawłowski. Po drugiej stronie dyrygenckiego pulpitu wraz z krasocińskimi muzykami zasiedli również instruktorzy.
Warsztaty były intensywne i pracowite.
Instruktorami byli: T. Dąbrowski, Adrian Malicki, Dawid Malicki, Iza Kudroń oraz goście : Zbigniew Pasieka, Michał Dudkiewicz, Krzysztof Gajda i Jakub Waszczeniuk.
Podziękowania od orkiestry dla dyrektora szkoły w Krasocinie, Krzysztofa Jasiowskiego za udostępnienie sal lekcyjnych.