Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

MOD KRASOCIN Z PODWÓJNYM SUKCESEM

23 grudnia 2020

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin wzięła udział w Zdalnym Przeglądzie Orkiestr OSP. W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 30 orkiestr z całej Polski. Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią, przegląd odbył się w innej, nietypowej formule.
Orkiestry miały za zadanie nagrać dwa utwory w formie filmu video. Jeden z wykonywanych utworów powinien być autorstwa polskiego kompozytora. Gotowy materiał należało przesłać do Zarządu Głównego OSP RP w Warszawie. Po raz pierwszy w tym roku MOD Krasocin wystawiła do rywalizacji dwie formacje, podstawowy skład orkiestry oraz szkółkę orkiestrową. W wykonaniu orkiestry znalazły się takie utwory jak: „Duch przygody” i „Filmowa młodzież”. Młodsza grupa zaprezentowała się w utworze „Go before” oraz „Marsz Świętokrzyski”.
Nagranie było zwieńczeniem i efektem ciężkiej pracy kapelmistrza, instruktorów oraz całej orkiestry. Częste próby, indywidualne lekcje, warsztaty orkiestrowe i ogrom pracy organizacyjnej pozwoliły na zrealizowanie zamierzonego celu.
Wyniki rywalizacji zostały ogłoszone 22 grudnia. Pomimo tak dużej konkurencji, MOD Krasocin została najwyżej oceniona, plasując się w Złotym Paśmie na I miejscu. Niespodziewanym, czarnym koniem przeglądu okazała się natomiast krasocińska szkółka orkiestrowa, która znalazła się w Srebrnym Paśmie, wśród wielu doświadczonych formacji z terenu całego kraju.

Podziękowanie dla Starostwa Powiatowego we Włoszczowie za sfinansowanie nagrania materiału konkursowego. Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Krasocinie za udostępnianie sal lekcyjnych podczas przygotowań. Gminie Krasocin, wszystkim sponsorom i darczyńcom za środki finansowe dzięki, którym orkiestra może funkcjonować i rozwijać się, nawet w tak trudnych czasach.