Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

Maestro Sebastian Perłowski na warsztatach w OSP Krasocin

18 czerwca 2021W miniony weekend do krasocińskiej Orkiestry zawitał na warsztaty muzyczne znakomity dyrygent z Krakowa – Sebastian Perłowski. Dwudniowe zajęcia były prawdziwą inspiracją, impulsem do rozwoju zespołu.

Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Znany jest przede wszystkim ze współpracy z orkiestrami symfonicznymi (m.in. Simfonia Varsowia, NOSPR, Metropolitana de Lisboa, The Hong Kong Chinese Orchestra) oraz konkursów dyrygenckich (m.in. I miejsca w międzynarodowych konkursach dyrygenckich w Cordobie i Atlancie). Niezwykle istotna z punktu widzenia krasocińskiej orkiestry dętej jest jego doświadczenie w prowadzeniu big bandów (m.in. krakowski Perła Big Band) oraz orkiestr dętych (Orkiestra Reprezentacyjna AGH z Krakowa). Więcej o artyście na http://sebastianperlowski.pl/artysta/

Z krasocińską Orkiestrą gość pracował nad dwoma utworami – rozrywkowym utworem „Patricia” P. Prado w aranżacji Jacka Cielibały oraz „Jupiter” G. Holsta (wariacja z suity „Planety”). 

Jako wolni słuchacze na warsztaty przybyli również wójt Ireneusza Gliścińskiego oraz … nasi przyjaciele (a na konkursach rywale) z Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Mykanów – dyrygent Krzysztof Witczak oraz Zuzanna Efemberg (dyrygentka mykanowskiej orkiestry dziecięcej). 

Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Świętokrzyskie w ramach zlecenia zadań w zakresie kultury w kwocie 3tys. zł. 

Zdjęcia: Arkadiusz Sosnowski