JEDNOSTKA OPERACYJNO-TECHNICZNA OSP KRASOCIN

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – działamy dalej!

17 grudnia 2015

DSC_038530 grudnia 2013r. zakończyliśmy realizację projektu „MDP – teraz my!” dofinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach PO FIO 2013. Projekt ukończyło dziesięciu druhów i dziesięć druhen. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się kilka dni wcześniej w remizie OSP.

Projekt był ponad półroczną przygodą dla członków MDP OSP Krasocin. Uczestnicy odbyli w sumie 137 godzin zajęć z obsługi podstawowego sprzętu pożarniczego, profilaktyki przeciwpożarowej, samoobrony, udzielania pierwszej pomocy, komunikacji społecznej. Dodatkowo wzięli udział w zajęciach na basenie, wizytach studyjnych, zawodach pożarniczych itp.
W uroczystym podsumowaniu projektu wzięli udział, prócz władz strażackich OSP Krasocin, wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński i Dyrektor ZPO w Krasocinie Krzysztof Jasiowski – główni partnerzy projektu. Na podsumowaniu obecni byli również rodzice członków MDP.
Wszyscy członkowie ukończyli projekt z wynikiem pozytywnym, co potwierdziło zaświadczenie o ukończeniu projektu. W projekcie brali udział:
Paulina Lichosik
Katarzyna Pokrywa
Angelika Świerczyńska
Alicja Kot
Marta Klim
Roksana Wilk
Ewa Malicka
Olga Dubay
Nikola Lichosik
Sylwia Łapot
Szymon Pawłowski
Kamil Włodarczyk
Jakub Dubay
Jakub Świetliński
Jakub Wilk
Jakub Stawowski
Wiktor Sójka
Dominik Mietelski
Krystian Lichosik
Krystian Szczepara
Przypominamy, że rozpoczęła się rekrutacja do kolejnego przedsięwzięcia OSP Krasocin dla młodzieży. To projekt „Drużyna uczy, drużyna radzi…” kierowany do członków MDP Krasocin w wieku 13-19 lat. Projekt jest również otwarty dla młodzieży gimnazjalnej nie będącej jeszcze członkami OSP Krasocin. ospkrasocin@gmail.co m – to adres do kontaktu. Można również kontaktować się z członkami OSP Krasocin w tej sprawie.