JEDNOSTKA OPERACYJNO-TECHNICZNA OSP KRASOCIN

Młodzi ku przestrodze

28 kwietnia 2016

AAD_1586psMłodzi strażacy z OSP Krasocin znów z dotacją na realizację swojego przedsięwzięcia. Tym razem ich projekt („Młodzi ku przestrodze”) uzyskał dotację Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w ramach zlecenia zadań publicznych z zakresu aktywizacji młodzieży. Inaugurująca konferencja prasowa odbyła się 7 kwietnia w Kielcach, a młodych realizatorów projektów reprezentował członek OSP Krasocin i współautor projektu – Bartłomiej Simlat.

Projekt „Młodzi ku przestrodze” to inicjatywa strażackiej młodzieży z OSP Krasocin w zakresie edukacji przeciwpożarowej i ratownictwa. W ramach zadania młodzi strażacy przygotują  krótkie filmiki, które będą adresowane do starszych mieszkańców gminy.  Aby dobrze przygotować się do spotkań z dziećmi, młodzi strażacy najpierw sami przejdą szkolenia, m.in. z zakresu efektywnej komunikacji i autoprezentacji. Film nagrają sami, potrzebują jedynie wsparcia przy obróbce i montażu:  – Drażnią nas sytuacje, kiedy podczas akcji ratowniczych i gaśniczych młodzież,  czy dorośli zamiast udzielić pomocy, czy zawiadomić odpowiednie służby wolą nagrać na telefon czyjeś nieszczęście,  albo zrobić zdjęcia. Strażacy OSP Krasocin mają już takie przypadki w swojej pracy. Tym projektem chcemy z tym walczyć – piszą we wniosku.

Informacje z konferencji dostępne pod linkiem  http://www.sejmik.kielce.pl/item/49734-wspieraja-kreatywnosc-i-aktywnosc-swietokrzyskiej-mlodziezy

AAD_1568Foto1 11