Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

Druhna Iwona Dusza z nagrodą starosty

22 grudnia 2015

3

W dniu 17 grudnia 2015r podczas Koncertu Świątecznego przyznane zostały Nagrody Starosty Powiatu Włoszczowskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz za osiągnięte wyniki sportowe i osiągnięcia w działalności sportowej. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się Druhna  Iwona Dusza. O nagrodę wnioskowała wiosną m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Krasocinie.

Pani Iwona jest założycielką Grupy Tanecznej „APLAUZ”, Projektuje stroje zespołu i prowadzi zajęcia z poszczególnymi grupami wiekowymi. Jest autorką układów tanecznych i pokazów musztry paradnej Orkiestry Dętej OSP Krasocin. W latach 2011-2014 była również członkinią zarządu OSP Krasocin. Przez 10 lat funkcjonowania zespołu „Aplauz” w jego działalność było zaangażowanych kilkaset osób. Do największych sukcesów grupy należą:
– Grand Prix XLII Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu,
– I miejsce za pokaz musztry paradnej podczas XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych OSP w Płocku w 2015r.
– nagroda publiczności w pokazie musztry paradnej na festiwalu FIJO w czeskim Cheb.

W historii nagród Starosty Włoszczowskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury OSP Krasocin ma również inne akcenty. W 2006r. nagrodę otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin, w 2008 i 2011 roku zespół mażoretek „Aplauz”, w 2010 Marian Robak, w 2012 Leopold Kwapisz, a w 2014 Bartłomiej Robak.
1 2 4

 

8 Responses to Druhna Iwona Dusza z nagrodą starosty