Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Krasocin

WAKACYJNE ZMAGANIA MUZYCZNE W ROWACH

23 sierpnia 2022

Młodzieżowa Orkiestr Dęta OSP Krasocin wraz z grupą taneczną „Aplauz” w dniach 4-9 sierpnia br. uczestniczyła w Ogólnopolskim Festiwalu Paradnych Orkiestr Dętych w Rowach. Pierwszy dzień pobytu upłynął krasocińskim muzykom na regeneracji i korzystaniu z nadmorskich uroków w ciągu dnia, a popołudniu, do późnych godzin wieczornych, na intensywnych próbach musztry paradnej oraz utworów koncertowych, przygotowujących do sobotniego występu.


Kolejny dzień był pierwszym konkursowym. MOD Krasocin i grupa „Aplauz” rozpoczęły zmagania od przemarszu ulicami Rowów, którego zwieńczenie stanowiła musztra paradna na jednym z głównych placów kurortu. Kontynuacją zmagań konkursowych był przemarsz do muszli koncertowej w lokalnym parku, gdzie odbyły się przesłuchania orkiestr prezentujących utwory sceniczne.
Po dwóch pracowitych dniach, formacja z Krasocina rozpoczęła niedzielę od oprawy muzycznej mszy świętej w miejscowym kościele. Po mszy orkiestra dała również koncert dla zgromadzonych wiernych.
Na zakończenie festiwalu został zaplanowany koncert, podczas którego wszystkie orkiestry wspólnie wykonały kilka utworów przed licznie zgromadzoną publicznością, w tym dla dużej grupy wczasowiczów z gminy Krasocin.
Kolejną częścią niedzielnego festiwalowego popołudnia było ogłoszenie wyników. MOD Krasocin wraz z grupą „Aplauz” zdobyła I miejsce w konkursie musztry paradnej, I miejsce za wykonanie utworu obowiązkowego „Czeremszyna” oraz II miejsce za koncert na scenie, tym samym zdobywając najwyższą pulę nagród w wysokości 9 tys. zł. Poniedziałek był dniem wakacyjnego odpoczynku.
MOD Krasocin i grupa taneczna „Aplauz” kierują podziękowania do kierownika wyjazdu Tomasza Tatara i opiekunów: Iwony Duszy, Aleksandry Góreckiej, Moniki Chruściel oraz sponsorów:
– Gmina Krasocin,
– Urząd Marszałkowski w Kielcach,
– Powiat Włoszczowski,
– Bank Spółdzielczy we Włoszczowie,
– Lhoist Bukowa,
– Trans WOOD-Krzysztof Wdowiak,
– STRUNOBET- Migacz,
– Firma DUKT,
– OSM Włoszczowa ,
– Stacja paliw MOYA Piotr Jakubowski.
– Stacja paliw WIATRAK Robert Szałowski ,
– PHU Krzysztof Szklarz,
– Usługi Budowlane Krzysztof Dudek,
– STAL-WIT Witold Hajduk,
– TARTAK Olczyk,
– KOMPENS Ignacy Majewski,
– ZBROPOL Leopold Kwapisz,
– R-BUD Radosław Kwapisz,
– Delikatesy CENTRUM Krasocin,
– ZUH Justyna Dachowska- Mączka,
– PHU Dariusz Kowalczyk,
– Tomasz Tatar,
– Dariusz Mietelski,
– Urszula Ludynia,
– Ewa Frączek,
– Sylwia Wijas,
– Bogdan Bukowski.


Kapelmistrz/kierownik
Leopold Kwapisz