JEDNOSTKA OPERACYJNO-TECHNICZNA OSP KRASOCIN

31 grudnia 2023

Zakończyliśmy realizację pierwszego etapu projektu „Aktywacja Edukacji Orkiestrowej IV” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. To już czwarta edycja tego wydarzenia wsparta środkami rządowymi oraz dotacją Gminy Krasocin.
Zadanie polegało na przeprowadzeniu czytaj dalej

16 października 2023

Ochotnicza Straż Pożarna w Krasocinie realizuje w 2023-2024r. projekt „Aktywacja edukacji Orkiestrowej IV”

Zadanie polega na przeprowadzeniu warsztatów muzycznych integrujących różne pokolenia w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Krasocin. W roli instruktorów wykorzystujemy naszych wychowanków, którzy rozwijają się muzycznie (Akademie Muzyczne, czytaj dalej

10 października 2023

Z powodów technicznych naszej podstrony poświęconej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej wszystkie posty oraz informację będą publikowane na stronie związanej z JOT.

23 września 2019

Ochotnicza Straż Pożarna w Krasocinie zakończyła realizację zadania w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach pn. „Świętokrzyskie Ochotnicze Straże Pożarne w służbie środowiska”. Przedmiotem zadania był zakup kamery termowizyjnej.

czytaj dalej

12 września 2019

16.08.2019 roku odbył się otwarty rajd rowerowy, na który uczestnicy naszego projektu „Postawcie na młodzież” mogli zabrać ze sobą bliskie im osoby. Podczas jego trwania czekało na nas wiele wyzwań, które były częścią gry miejskiej. Uczestnicy musieli wykazać się współpracą w grupie oraz dobrą orientacją w terenie, która pomogła im zmagać się z szeregiem zagadek, gdzie po odnalezieniu ukrytych kartek i rozwiązaniu zadań na miejscu czekały na nich odpowiednie nagrody w postaci słodkich upominków.

czytaj dalej

2 maja 2019

W dniu 6 kwietnia 2019 roku młodzi strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Krasocin wzięli udział w akcji sprzątania świata 2019. Strażacy zbierali śmieci w okolicy swoich miejscowości – głównie z rowów przydrożnych i terenów leśnych, zbiorników wodnych, w wyznaczonych wcześniej rejonach.

czytaj dalej

30 kwietnia 2019

Zapraszamy do świętowania 3 maja wspólnie z OSP Krasocin, w wigilię św. Floriana.

11:30 wymarsz spod remizy przy ul. Macierzy Szkolnej 2 pod figurkę św. Floriana /złożenie kwiatów, okolicznościowe życzenia/

12:00 msza św.

13:00 wymarsz na plac przy remizie na czytaj dalej